کاشت ناخن در کشور رواج پیدا کرده است. کسانی که به این کار مبادرت می ورزند هرکدام دلایلی برای انجام این عمل دارند. نداشتن ناخن و زیباتر شدن آن، از جمله این دلیل است.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۲، با اشاره به حرکت رو به جلوی ملت ایران در سال گذشته بویژه در مواجهه ی اقتصادی و سیاسی با جهان استکبار، چشم انداز سال ۹۲ را امیدوارانه و همراه با پیشرفت و تحرک و ورزیدگی و حضور جهادی ملت ایران در عرصه های سیاسی و اقتصادی دانستند و تاکید کردند: با این نگاه، سال ۹۲ را "سال حماسه ی سیاسی و حماسه ی اقتصادی" نامگذاری می کنیم.

 یک تحلیلگر سیاسی جریان اصولگرا معتقد است که اولویت‌های رئیس جمهور آینده باید احیای حقوق مردم، حقوق شهروندی، عدالت، اخلاق و آزادی باشد.

دکتر محمود سریع القلم* - عبارات من نمی‌دانم، من اطلاع ندارم، من به اندازه کافی اطلاع ندارم، من مطمئن نیستم، من باید سئوال کنم، من باید فکر کنم، من شک دارم، من در این باره مطالعه نکرده‌ام، من این شخص را فقط یک بار دیده‌ام و نمی‌توانم در مورد او قضاوت کنم، من در مورد این فرد اطلاعات کافی ندارم، اجازه دهید من در این رابطه سکوت کنم، فردا پس از مطمئن شدن به به شما خبر می‌دهم، هنوز این مساله برای من پخته و سنجیده نیست و مشابه این عبارات در ادبیات عمومی ما، بسیار ضعیف است. 

"پژو" یکروز طعنه زد به "پراید"
که تو مسکین چقدر یابویی!

با چنین شکل ضایعی بالله
بی‌جهت توی برزن و کوییدیگر گذشت آن دوره و زمانه‌ای که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای به‌دست آوردن دل مردم باید وعده و وعیدهای آنچنانی می‌دادند و از تحولات شگرف اقتصادی و اجتماعی در صورت پیروزی در انتخابات صحبت می‌کردند.

خلیج فارس یکی از مهمترین مناطق استراتژیک جهان با وسعت نزدیک به ۲۳۳ هزار کیلومتر مربع در جنوب سرزمین ایران قرار گرفته است و کشورهای ایران، عربستان، کویت، قطر، بحرین، عراق، عمان و امارات متحده عربی دارای نوار ساحلی با خلیج فارس می‌باشند.

«مازاراتی» وارد بازار خودرو ایران شد

۱۱ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۱۰
معاون مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران از ادامه واردات خودرو طبق ضوابط خبر داد و گفت: ادامه روند ثبت واردات خودرو درحالیست که با اتمام مهلت ثبت سفارش ۳۵ خودرو و اضافه شدن ۲۲ خودروی جدید به لیست خودروهایی که واردات آن‌ها امکان‌پذیر است، تعداد مجموع این خودروها به ۷۲ خودرو می‌رسد. از جمله خودروهای جدید ثبت شده می توان به خودرو «مازراتی» اشاره کرد.
به گزارش ایسنا در میان انواع خودروهای ثبت شده برای وارد شدن به کشور لیستی از خودروهای «مازراتی» دیده می شود که به قرار زیر است:

نام خودرو / مدل خودرو / نمایندگی / مهلت اعتبار ورود خودرو
مازراتی گرنتوریسمو / MASERATI GRANTURISMO S ۴۶۹۱cc / آرتا تاک موتور / ۲۹ اسفند۹۰
مازراتی گرنتوریسمو اس / MASERATI GRANTURISMO S ۴۶۹۱cc / آرتا تاک موتور / ۲۹ اسفند۹۰
مازراتی گرنتوریسمو اس / MASERATI GRANTURISMO S AUTOMATIC ۴۶۹۱cc / آرتا تاک موتور / ۲۹ اسفند۹۰
مازراتی گرنتوریسمو اس اتوماتیک / MASERATI GRAN CABRIO ۴۶۹۱cc / آرتا تاک موتور / ۲۹ اسفند۹۰
مازراتی گرنکابریو / MASERATI GRAN CABRIO SPORT ۴۶۹۱cc / آرتا تاک موتور / ۲۹ اسفند۹۰
مازراتی گرنکابریو اسپرت / MASERATI S.P.A M۱۳۹A ۴۲۴۴cc / آرتا تاک موتور / ۲۹ اسفند۹۰
مازراتی کواترو پورته / MASERATI QUATRO PORTE S ۴۶۹۱cc / آرتا تاک موتور / ۲۹ اسفند۹۰
مازراتی کواترو پورته اس / MASERATI QUATRO PORTE SPORT GTS ۴۶۹۱cc / آرتا تاک موتور / ۲۹ اسفند۹۰
مازراتی کواترو پورته اسپرت جی تی اس / MASERATI QUATRO PORTE SPORT GTS ۴۶۹۱cc / آرتا تاک موتور / ۲۹ اسفند۹۰