انجام نیمی از سفرهای هوایی نوروزی در سه فرودگاه مهرآباد، مشهد و امام

۰۳ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۱
در دومین روز فروردین‌ماه سال جدید حدود ۹۴ هزار مسافر از طریق سه فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، مشهد و امام خمینی(ره) به وسیله ۷۰۸ سورتی پرواز اعزام و پذیرش شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، با شروع سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفندماه ۹۵ تا دوم فروردین ماه ۱۳۹۶ به ترتیب فرودگاه‌های مهرآباد، مشهد و امام خمینی(ره) بیشترین تعداد پرواز و مسافر را میان فرودگاه‌های ایران داشتند. بر اساس آمار تجمعی ارایه شده؛ در این مدت ۱۱ هزار و ۶۷۳ پرواز در فرودگاه‌های سراسر کشور صورت گرفت و یک میلیون و ۴۵۹ هزار و ۴۲۶ مسافر از طریق آن‌ها اعزام و پذیرش شدند.

در واقع، از ۲۵ اسفندماه ۹۵ تا دوم فروردین ماه ۹۶ بر اساس آمار تجمعی؛ فرودگاه مهرآباد با ۳ هزار و ۱۵۰ نشست و برخاست هواپیما محل اعزام و پذیرش ۳۸۱ هزار و ۱۵۰ مسافر بود.

فرودگاه مشهد به عنوان دومین فرودگاه پرترافیک ایران از زمان شروع سفرهای نوروزی تا ۲ فروردین ماه، ۲۳۶ هزار و ۳۲۷ مسافر را از طریق یک هزار و ۶۲۶ نشست و برخاست اعزام و پذیرش کرد. فرودگاه امام خمینی(ره) نیز ۲۳۵ هزار و ۱۷۹ مسافر را به وسیله یک هزار و ۶۹۱ نشست و برخاست اعزام و پذیرش کرد.

همچنین فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در دومین روز سال جدید میزبان ۳۳۱ نشست و برخاست و اعزام و پذیرش ۴ هزار و ۵۱ مسافر بود. در این روز فرودگاه مشهد هم با ۱۹۰ نشست و برخاست میزبان ۲۷ هزار و ۶۱۵ مسافر شد. فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) نیز در این روز با ۱۸۷ سورتی پرواز، ۲۶ هزار و ۴۸ مسافر را اعزام و پذیرش کرد.