بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای شرکت در انتخابات شوراها ثبت نام کردند

۰۶ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۱
وزیر کشور از ثبت نام قطعی ۲۰۰ هزار و ۵۳۵ نفر تا ساعت ۱۱ صبح یکشنبه برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای سراسر کشور خبر داد.
عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز با حضور در فرمانداری تهران و بازدید از نحوه ثبت نام متقاضیان شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد ۳۸ هزار و ۹۶۰ نفر داوطلب عضویت در شوراهای شهر و ۱۶۱ هزارو ۱۷۵ نفر داوطلب عضویت در شوراهای روستا سراسر کشور شدند.
وی در مورد احتمال تمدید ساعت ثبت نام داوطلبان نیز گفت: ساعت ۲۲ امشب درهای تمام مراکز ثبت نام داوطلبان بسته و فقط افرادی که در داخل این مراکز حضور دارند تا ساعت ۲۴ از آنها ثبت نام به عمل می آید.
وی ادامه داد: ۱۱۰ هزار نفر در شوراهای شهر و روستای کشور پس از انتخاب عضو خواهند شد که تا ساعت ۱۱ صبح امروز بیش ۲۰۰ هزار نفر برای شرکت در این رقابت انتخاباتی ثبت نام قطعی کرده اند.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، ثبت نام نامزدهای عضویت در پنجمین دوره انتخابات شوراها از (۳۰ اسفند) آغاز شده و تا ۶ فروردین ادامه دارد.
شورای اسلامی شهر تهران در دوره فعلی(دوره چهارم) ۳۱ عضو داشت که براساس قانون جدید و مصوب مجلس شورای اسلامی، تعداد اعضا در دوره پنجم به ۲۱ نفر کاهش یافته است.