کاهش ۷ درصدی تصادفات فوتی در ایام نوروز ۹۶

۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه نوروز امسال علی رغم حجم زیاد ترددها در محور کرج -چالوس ، شاهد کمترین تخلفات رانندگی بوده ایم گفت : این کاهش تخلفات در تمام جاده های کشور وجود داشته به نحوی که شاهد کاهش هفت درصدی تصادفات منجر به فوت هستیم.
به گزارش پایگاه خبری پلیس ، سردار "محمدحسین حمیدی " که به منظور بررسی وضعیت ترافیکی محور کرج - چالوس وارد استان البرز شد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبر ی پلیس گفت :در نوروز امسال ترددها نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است و با توجه به اینکه در اکثر جاده های کشور شاهد بارش نزولات آسمانی بوده ایم اما به لطف خداوند و التزام رانندگان به قوانین راهنمایی و رانندگی شاهد کاهش هفت درصدی تصادفات منجر به فوت نسبت به سال گذشته هستیم.
وی ادامه داد:مسافران نوروزی بازگشت خودرا به روزهای آخر موکول نکنند چرا که با حجم انبوه ترافیک در طول مسیر مواجه خواهند شد و حتی المقدور از شتاب زدگی پرهیز کرده و با آرامش خاطر تا انتهای مسیر به رانندگی در چارچوب قوانین و مقررات بپردازند.
رئیس پلیس راه کشور تاکید کرد:مسافران از رانندگی در حالت خستگی و خواب آْلودگی خودداری کرده و پس از توقف و استراحت به ادامه رانندگی بپردازند تا شاهد کمترین حوادث رانندگی باشیم.
سردار حمیدی با اشاره به اینکه جاده کرج - چالوس یکی از مسیرهای پرتردد در سطح کشور است بیان داشت:به دلیل وجود جاذبه های بسیار گردشگری ، این مسیر بسیار مورد توجه بوده و شاهد جمع کثیری از مسافران نوروزی در این مسیر هستیم که با حضور پررنگ پلیس ، انضباط لازم برقرار و شاهد کمترین انسداد در این جاده هستیم.